Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Biblioteka

 

Godziny pracy BIBLIOTEKI w roku szkolnym 2021/2022

poniedziałek – 8.00 – 12.30

wtorek – 8.00 – 16.00

środa – 11.30 -17.00 (dzień wewnętrzny – biblioteka może być nieczynna)

czwartek – 8.00 – 15.30

piątek – 10.30 – 16.00

 

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Rafał Szewczyk

e-mail: ksiaze_myszkin@wp.pl

 

Biblioteka

Szanowni Użytkownicy Biblioteki Szkolnej!

informujemy, że od 15 grudnia 2014 r. jesteśmy dla Was również biblioteką wirtualną MOL NET + . Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC. Macie też możliwość rezerwacji książek drogą internetową. Logując się do systemu, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście, co „zalega” na Waszym koncie i „domaga” się już zwrotu, kiedy powinniście oddać wypożyczoną lekturę, by nie przekroczyć terminu zwrotu itp.

Katalog biblioteki MOL NET + znajdziecie pod linkiem: https://m014801.molnet.mol.pl/ 

Katalog możecie przeglądać bez logowania, żeby jednak móc zarezerwować książkę wybraną w katalogu należy:

  • przejść do strefy logowania (na stronie katalogu klikacie myszką w ikonę z kluczami – w prawym górnym rogu strony),
  • wpisać poprawnie swój login (tj. adres e-mailowy taki, jaki podaliście w danych kontaktowych do sekretariatu szkoły)
  • wpisać poprawnie hasło (to, z którego korzystacie logując się do dziennika elektronicznego) i zalogować się na swoje indywidualne konto,
  • jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną,
  • po zalogowaniu wyszukujecie interesującą Was książkę, sprawdzacie jej dostępność i dokonujecie rezerwacji, klikając w kafelek „Rezerwuj”,
  • z uwagi na wolny dostęp do pólek preferowany w naszej bibliotece książka, którą wybraliście zostanie dla Was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mailowy otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji.

 

Zapraszamy do korzystania (również on-line) z zasobów biblioteki szkolnej!!!

„Literatura potrafi budować w człowieku empatię. Kiedy oglądasz telewizję czy film to patrzysz z zewnątrz na to, co się przytrafia innym ludziom. W książce patrzysz ze środka. Prozę fikcyjną tworzysz z 26 liter i garści znaków interpunkcyjnych. Dzięki temu, to ty i tylko ty, za pomocą wyobraźni tworzysz świat i ludzi, którzy w nim się znajdują. Oni widzą twoimi oczami. Zaczynasz czuć pewne rzeczy, odwiedzać różne miejsca i światy, których w inny sposób byś nie poznał. Dowiadujesz się, że każdy staje się tobą. Ty stajesz się kimś innym i kiedy wracasz do własnego świata, to wracasz do niego lekko zmieniony.”

Neil Gaiman

Laureat Nagrody Literackiej NIKE 2020
Radek Rak – Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Z laudacji Pawła Próchniaka, Przewodniczącego Jury Nagrody Literackiej NIKE 2020 :

"Ta książka to klechda. Jak każda klechda jest triumfem wyobraźni, ale zarazem dotyka twardej rzeczywistości, prawdziwego świata. Snuje historię nie z tej ziemi i jednocześnie opowiada o czymś, co drzemie w realnej historii, w naszej wspólnej podświadomości, w podglebiu języka, którym mówimy. W tym paśmie realności, z którym mierzy się "Baśń o wężowym sercu", jest coś poruszającego i okrutnego zarazem – coś, co powinno zostać opowiedziane i być może nie ma na to innego języka, niż dziwna, niedzisiejsza dykcja poetyckiej klechdy. (...)"

 

Książkę Radka Raka, jak również książkę Joanny Gierak-Onoszko 27 śmierci Toby'ego Obeda, której przyznano Nagrodę NIKE Czytelników 2020 znajdziecie w szkolnej bibliotece.

Polecamy gorąco!!!

Nagroda Literacka NIKE 2020

 

Olga Tokarczuk – laureatka Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018′ (nagroda przyznana 10 października 2019 r.) W uzasadnieniu czytamy, że Kapituła Noblowska przyznała nagrodę Pisarce „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Książki Olgi Tokarczuk dostępne w bibliotece szkolnej:

Anna In w grobowcach świata
Bieguni
E.E

Gra na wielu bębenkach
Księgi Jakubowe
Lalka i perła
Opowiadania bizarne
Ostatnie historie
Podróż ludzi Księgi
Prawiek i inne czasy
Profesor Andrews w Warszawie
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk – urodziła się 29 stycznia 1962 r. w Sulechowie i wychowała w Klenicy, skąd przeniosła się z rodzicami do Kietrza. Tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. 

Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów jako wolontariuszka opiekowała się osobami z problemami psychicznymi. Zainteresowała się również pracami Carla Junga, co wywarło wpływ na jej twórczość. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka w poradni zdrowia psychicznego w Wałbrzychu.

Mieszka we Wrocławiu i w Krajanowie.

Zadebiutowała w 1979 r. na łamach pisma „Na przełaj”, gdzie pod pseudonimem „Natasza Borodin” opublikowała pierwsze opowiadania.

Została uhonorowana szeregiem nagród literackich, m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrodą Fundacji im. Kościelskich, Paszportem Polityki oraz szeregiem nominacji do Nagrody Literackiej Nike, przy czym dwukrotnie jej książki zostały docenione przez Kapitułę Nagrody i zdobyły laur Nike – Bieguni i Księgi Jakubowe, a aż pięciokrotnie wygrały w plebiscycie czytelników. 

W 2018 r. powieść Bieguni (Flights) w tłumaczeniu Jennifer Croft została wyróżniona jedną z najbardziej prestiżowych literackich nagród na świecie The Man Booker International Prize

cytaty za wikipedia.org

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, uczniowie mogą skorzystać z niewielkiej, kameralnej czytelni – tu mogą przejrzeć interesujące ich książki czy odrobić pracę domową.

Do dyspozycji czytelników są komputery ze stałym dostępem do Internetu, drukarki i skanery oraz kserokopiarka.

 

Czytelnia

Data dodania: 2020-08-25 19:13:45
Data edycji: 2021-08-13 09:57:35
Ilość wyświetleń: 1627

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook