Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Nasze sukcesy

2019
V Olimpiada Wiedzy o Mediach
Aleksandra Pietrzak – laureatka

Dominika Pyza – laureatka

XXXI Olimpiada Filozoficzna
Witold Wojciechowski – udział w II etapie

Julia Chyło – udział w II etapie

Julia Świątkowska – udział w II etapie

uczniowie uzyskali rekomendację do etapu finałowego – nie zostali zakwalifikowywani z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w finale

 

Olimpiada Artystyczna – Sekcja Historia Sztuki
Natalia Barszczewska – udział w etapie okręgowym

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów
Szymon Bobiński – wyróżniony „Srebrną Weną” w konkursie fotograficznym

 

III Ogólnopolski konkurs Plastyczny „Dzieła Aleksandra Fredy w malarstwie i rysunku”
Karolina Wolna – uzyskała wyróżnienie

 

2018
IV Olimpiada Wiedzy o Mediach
Aleksandra Pietrzak – laureatka

 

XIII Konkurs Historia i Kultura Żydów Polskich
Maria Węgrzyn – finalistka

 

XVIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Ortografia na medal
Julia Jochacy – I miejsce

Katarzyna Gawryluk-Zawadzka – II miejsce

 

II Olimpiada Statystyczna
Patrycja Czupryńska – udział w etapie centralnym

 

II Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności 
Patryk Zajączkowski – udział w etapie centralnym

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory
Agata Sucharska – I miejsce w etapie wojewódzkim

 

2017
XXIX Olimpiada Filozoficzna
Alicja Gromadzka – finalistka 

Maksymilian Radzikowski – finalista

 

I Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
Maciej Wojtyś – udział w etapie centralnym

 

Międzynarodowy Konkursu Giovani Idee 
klasa II A zdobyła II nagrodę za film „DREAMERS”

 

Międzyszkolny Festiwal Kultury Międzynarodowej COOLturiada 2017’
grupa EX-PRESYJNI z kl. I C zajęła III miejsce w festiwalu organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów
Dominik Kierlańczyk zdobył Brązową Wenę w konkursie muzycznym

 

Konkurs wokalny Kto ma klucz, panie Holmes?
Weronika Ostrzyniewska zajęła II miejsce w konkursie podczas Międzyszkolnych Dni Kultury 2017’ organizowanych przez XII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa Kuli w Warszawie

 

2016
XL Olimpiada Artystyczna – sekcja historii muzyki
Maria Książkiewicz – laureatka

 

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Anna Celska – finalistka

 

X Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
Anna Schimanek – laureatka
Archidiecezjalna Olimpiada Wiedzy Biblijnej HIERONYMUS
Martyna Kotylak – laureatka

India Bisikiewicz – finalistka

Michał Zalewski – finalista

 

II Olimpiada Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa
drużyna LXXXI LO w składzie: Julia Racinowska, Michalina Stelmaszczyk, Patryk Zajączkowski – III miejsce w eliminacja wojewódzkich i udział w finale

 

Konkurs językowy English Ace
Maria Fijałkowska – laureatka I miejsca w woj. mazowieckim, II w Polsce

Maria Galdamez Munoz – laureatka II miejsca w woj. mazowieckim, XIV w Polsce

Jakub Błaszkowski – laureat VI miejsca w woj. mazowieckim, XVII w Polsce

 

Biegi przełajowe
Mateusz Grabarczyk zajął II miejsce w Mistrzostwach Warszawy i II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza

 

2015
XXVII Olimpiada Filozoficzna
Anna Celska – laureatka

Katarzyna Chełchowska – finalistka

 

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Szymon Hernik – finalista
Archidiecezjalna Olimpiada Wiedzy Biblijnej HIERONYMUS
India Bisikiewicz – laureatka

Martyna Kotylak – finalistka

Michał Zalewski – finalista
  

 

LVI Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym
Marcin Skoczeń – udział w finale zawodów centralnych
XLVIII Warszawska Olimpiada Młodzieży
Mateusz Grabarczyk zajął II miejsce w Mistrzostwach Warszawy w biegach przełajowych i otrzymał prawo startu w zawodach o Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego, gdzie również zajął II lokatę uzyskując tytuł Wicemistrza Mazowsza

 

2014
XXVI Olimpiada Filozoficzna
Anna Celska – finalistka

 

XXXVII Olimpiada Artystyczna – sekcja historii sztuki
Karolina Grzęda – finalistka
Archidiecezjalna Olimpiada Wiedzy Biblijnej HIERONYMUS
Marcin Skoczeń – finalista 

 

XI Ogólnopolski Konkurs Historia i Kultura Żydów Polskich
Marcin Skoczeń–finalista 

 

Konkurs Wiedzy o El Greco
Karolina Grzęda – laureatka IV miejsca 
Międzynarodowy Konkursu Giovani Idee 
klasa II A została zaproszona do Bergamo na finał konkursu – przygotowany przez nią film All in one został uhonorowany III nagrodą

 

Festival de Chanson Française et Espagnole
Katarzyna Krokowska – laureatka I miejsca

 

2013
Archidiecezjalna Olimpiada Wiedzy Biblijnej HIERONYMUS
Marcin Skoczeń – laureat
Konkursu wiedzy o Węgrzech organizowany przez Burmistrza Dzielnicy Śródmieście pana Wojciecha Bartelskiego
grupa uczniów z klasy II E (Maria Kamińska, Małgorzata Kobyłecka, Jan Piechowski, Katarzyna Rabiej, Justyna Rak, Natalia Trochonowicz) – udział w finale

 

2012
XXIV Olimpiada Filozoficzna
Mateusz  Stefański (2B) – laureat olimpiady
Magda Mongird (3A), Klaudia Paź (2B) – udział w etapie okręgowym olimpiady

 

Archidiecezjalna Olimpiada Wiedzy Biblijnej HIERONYMUS
Maciej Mańk (3D), Dorota Karkosik (1C) – finaliści olimpiady

 

XXXVI Olimpiada Artystyczna
Paulina Mamaj (2B) – udział w etapie okręgowym olimpiady

 

XXX Olimpiada Języka Łacińskiego
Adam Kądziela (3B) – udział w etapie okręgowym olimpiady

 

XXVII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Patrycja Bogulas (2D), Paulina Jaczewska (2D) – etap wojewódzki w Płocku

 

XXXVIII Olimpiada Historyczna
Mateusz Bicz (3B) – udział w etapie okręgowym olimpiady

 

XLII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Michał Brzeziński (3B), Magdalena Katana (2B), Dagmara Smykla  (2A) – udział w etapie okręgowym olimpiady

 

X edycja Konkursu „Historia i kultura Żydów polskich”
Alicja Piwnicka (2B) – wyróżnienie w konkursie
Samorządowy Konkurs Nastolatków OŚMIU WSPANIAŁYCH
Stella Wiśniewska (1D) – laureatka

 

2011
XXIII Olimpiada Filozoficzna        
Barbara Rogala (3A) – laureatka
Olimpiada Wiedzy Biblijnej ,,HIERONYMUS” 2011
Małgorzata Sandzewicz(3B) – laureatka olimpiady

Maciej Mańk (2D) – finalista olimpiady

 

LVII Olimpiada Chemiczna 2010/2011
Jarosław Kuśmierczyk (2D) – uczestnik II etapu
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”
Jarosław Kuśmierczyk (2D) – Dyplom Au za bardzo dobry wynik

Andrzej Kunce (1D) – Dyplom Ag wyróżnienie

 

XXXV Olimpiada Artystyczna – sekcja plastyki
Dorota Bazylczyk (3A) – dostała się do eliminacji okręgowych
Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Życie wśród zabytków”
Marta Banaś (1E) – I miejsce

 

2010
XXXIV Olimpiada Artystyczna
Dagmara Mołodowiec (3b) – uczestnik
II etapu

 

XXII Olimpiada Filozoficzna
Agata Rujner (3a) – uczestnik II etapu

 

XXXVI Olimpiada Historyczna
Agata Balsamo (2a) – uczestnik II etapu
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
Agata Rujner (3a) – uczestnik II etapu

 

VII Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety
Przegląd Twórczości Edwarda Stachury
Maria Szafirska (kl 2b)
otrzymała wyróżnienie
Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów
Agata Balsamo (2a) zajęła III miejsce,
Piotr Prusakiewicz (1c) otrzymał wyróżnienie
w tańcu

VII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
Intersieć 2009/2010
Uczestnicy II etapu wojewódzkiego: Bartłomiej Gawor (3c), Michał Herman (3c), Władysław Pękala (2c), Krzysztof Zawada (3c), Dominik Dąbrowski (3c)

 

IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie
DIALNET MASTERS
Drużyna PLUM_PLUM z klasy 3c uczestniczyła
w II etapie wojewódzkim. Skład drużyny: Robert Bielik, Adam Rólczyński, Michał Laszczka, Bartłomiej Gawor, opiekun Anna Halpern

 

XLI Olimpiada Języka Rosyjskiego
Anna Kaczor z kl.3b zajęła X miejsce
w okręgu
Konkurs artystyczny ‚Mój Muranów, Mój Kazimierz’ organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich
III miejsce w konkursie fotograficznym zajęła Aleksandra Woźniak, a wyróżnienie otrzymała Chiara Janczarek z kl.2b

 

VIII Misyjna olimpiada Znajomości Afryki
uczniowie kl.2c Patrycja Powierża
i Łukasz Nowak awansowali do II etapu

 

Śródmiejska Liga Siatkówki
Grupa Męska
V miejsce w Rundzie Zasadniczej.
Drużynę tworzą uczniowie: Marek Koktysz (1b), Piotr Haraźny i Łukasz Zawistowski (2a), Patryk Śledziński i Jakub Kęsik (2b), Maciej Mazurek i Bartłomiej Krysztofiak (2e)
oraz Wojciech Stańczyk, Jakub Kiedrowicz, Arkadiusz Świerczewski, Radek Dziążak, Michał Laszczka, Dominik Dąbrowski, Tomasz Dybcio i Adam Rólczyński (3c)

 

Śródmiejska Liga Siatkówki
Grupa Żeńska
V miejsce w Rundzie Zasadniczej.
Szkołę reprezentowały: Ilona Koćmik, Karolina Szczepaniak, Dorota Iskrzyńska, Emilia Rytel, Karolina Szymańska, Klaudia Wójcik
i z kl. 3c: Agata Stachoń, Sylwia Sosińska, Martyna Kaczmarczyk i Małgorzata Skośkiewicz
Warszawska Liga Debatancka
Drużyna z naszej szkoły (Julia Szymańska z Ia, Mateusz Bicz i Ida Pfeiffer z Ib, Agata Balsamo, Barbara Rogala z IIb, Marek Reiss i Agata Rujner z IIIa, Tomasz Furtak, Martyna Jasińska, Robert Kuszewski i Mateusz Wójcik z IIIb, Łukasz Kamiński z IIIc) zajęła 4 miejsce

 

Olimpiada Języka Łacińskiego
Jakub Kęsik i Robert Kuszewski z IIIb byli uczestnikami etapu okręgowego

 

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Ewelina Krajnik z IIb była uczestniczką etapu okręgowego
Olimpiada Wiedzy Biblijnej „Hieronymus”
Agata Rujner z IIIa i Aleksandra Karpińska z IIIb uzyskały tytuł laureatek
i zdobyły indeksy na Wydział Teologiczny UKSW

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Historia i kultura Żydów polskich” zorganizowanego przez Fundację ‚Shalom’ pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Żydowskiego Instytutu Historycznego
Jakub Supera z klasy IIe został zwycięzcą. Zgodnie z regulaminem konkursu zapewnił sobie indeks Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
19. Ranking 100 najlepszych liceów warszawskich Tygodnika ‚Perspektywy’
43 miejsce

 

2009
Mistrzostwa Szkół Dzielnicy Śródmieście
w Tenisie Stołowym
II Grand Prix Śródmieście
Drużyna w składzie: Dominik Dąbrowski (2c), Łukasz Naperty (1 c) – I miejsce
w klasyfikacji drużynowej chłopców

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów
– konkurs recytatorski
Agata Balsamo – III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 

Konkurs artystyczny ‚Mój Muranów, moja Praga’ organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
Katarzyna Plencler (1e) – I miejsce,
Jakub Supera (1e) – III miejsce,
Wyróżnienie – Jakub Kęsik (2b)

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters 2009
Dyplom uczestnictwa w II etapie olimpiady dla drużyny ABANGAO BANZAI w składzie: Juliusz Patalas i Filip Wrocławski z 3a, Paweł Zieliński z 3b, Michał Kalisz z 3c, opiekun Anna Halpern
Ranking 100 najlepszych liceów warszawskich Tygodnika ‚Perspektywy’
40 miejsce

 

2008
Konkurs artystyczny ‚Mój Muranów’ organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich
Katarzyna Sabak (1e) – II miejsce,
wyróżniono prace
Jacka Modrzejewskiego i Joachima Fusieckiego, również z 1e

 

Olimpiada Wiedzy Biblijnej organizowana przez Kurię Metropolitalną Warszawską
Agata Rujner i Marek Reiss (oboje
z klasy 1a) – udział w finale

 

Ogólnopolski konkurs Historia i kultura Żydów polskich organizowany przez fundację Shalom – VIII edycja
Jacek Modrzejewski z klasy 1e uzyskał wyróżnienie w finale ogólnopolskim konkursu

 

XX Olimpiada Filozoficzna
Paweł Ziliński z 2b – uczestnik części pisemnej i ustnej etapu okręgowego

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters, II edycja
Tytuł półfinalisty konkursu ogólnopolskiego dla drużyny SEKAI w składzie: Juliusz Patalas i Filip Wrocławski z kl. 2a, Paweł Zieliński z 2b, Dominik Nawrocki z 2c, opiekun Anna Halpern
Tytuł laureata I etapu okręgowego dla drużyny MENTOSY w składzie: Edyta Cudnik, Dominik Dąbrowski, Tomasz Dybcio i Krzysztof Zawada z 1c, opiekun Anna Halpern

 

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ 2008 – organizowany przez Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne.
Krzysztof Zawada z klasy 1c – tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2008
Edyta Cudnik z klasy 1c – III miejsce w konkursie recytatorskim, ponadto wyróżnienie dla Marty Domian
Turniej Jednego Wiersza – konkurs wojewódzki „Wiosenne Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży” organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
Anna Szeligowska zdobyła III nagrodę za „wiersz bez tytułu”
10. ranking szkół ponadgimnazjalnych
organizowany przez „Perspektywy”
19 miejsce w Warszawie
26 miejsce w woj. mazowieckim
Ranking 100 najlepszych liceów warszawskich Tygodnika ‚Perspektywy’
45 miejsce

 

2007
Wyniki matur w roku szkolnym 2006/2007
I znowu u Fredry zdało 100% uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego. Jest to już drugi z rzędu tak dobry rocznik absolwentów.
V Warszawski Konkurs Debat Oksfordzkich
Magdalena Rysak, Olga Sarna, Filip Cholewczyński, Maciej Lewandowski, Paweł Zieliński – wszyscy z kl. Ib
– II miejsce
IV „Konkurs Wiedzy o Materiałach” – Politechnika Warszawska
Mateusz Szymański – zwycięskie I miejsce zapewniło mu indeks na Wydziale Inżynierii Materiałowej oraz nagrodę pieniężną. Na indeks poczeka rok – jest uczniem klasy drugiej.
XXXI Olimpiada Artystyczna
Zofia Rojek z klasy 3e – tytuł laureatki olimpiady (sekcja plastyki)
XXXIII Olimpiada Historyczna
Karol Żojdź z klasy 3a – tytuł finalisty
Ranking 100 najlepszych liceów warszawskich Tygodnika ‚Perspektywy’
49 miejsce

 

2006
„Szczęśliwa trzynastka”
Tylko w 13 szkołach warszawskich zdało 100% uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego, m.in. u Fredry
XIII stołeczna edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”
Marta Galińska, Ewa Szkop, Patryk Wąsowski – wyróżnienie dla szkolnego zespołu wolontariuszy

 

IV Warszawski Konkurs Debat Oksfordzkich
Magdalena Jura, Alicja Karsznia, Maciej Poświata, Aleksandra Pawlik, Anna Rzewuska – III miejsce
2005

 

XX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki
Paulina Chilarska i Daria Żmijewska – tytuł finalistki
Konkurs „Śladami Historii Śródmieścia”
Helena Gandecka i Marta Rostkowska – II miejsce
I Mazowiecka Olimpiada Poliglotów
Natalia Kloc – III miejsce

XXXI Olimpiada Historyczna
Zuzanna Kłyszejko – tytuł finalistki

 

Ogólnopolski Konkurs na projekt obchodów Dnia Holocaustu i przeciwdziałania zbrodniom przeciwko ludzkości „Pamięć dla przyszłości” organizowanym przez CODN w Warszawie, stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce
Wyróżnienie:
Magdalena Brzezik, Magdalena Cieślak,
Anna Jabłońska, Edyta Parkot,
Ewelina Rzeplińska

 

III Warszawski Konkurs Debat Oksfordzkich
Katarzyna Załęska, Anna Rzewuska, Aleksandra Pawlik, Maciej Poświata, Sebastian Dłuski – II miejsce

 

2004
XXXIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Paulina Chilarska – tytuł finalisty
XXXV Olimpiada Języka Rosyjskiego
Natalia Kloc – tytuł laureatki

 

I Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy o Laur Królowej Elżbiety
Ewa Szkop – nagroda III stopnia
Konkurs „Życie mojej Warszawy w moim obiektywie”
Nagroda

 

II Warszawski Konkurs Debat Oksfordzkich
Katarzyna Bednarska, Karol Choliński, Grzegorz Sęk-Szafrański, Agnieszka Gierczak, Dagmara Michalska
– III miejsce

 

2003
Konkurs recytacji poezji Cypriana Norwida
„Bliżej Norwida 2003”
Anita Romanowska – wyróżnienie I stopnia

 

VI Maraton Teatralny Zielonka 2003
Zespół teatralny – nagroda za spektakl „Straszny sen Stiepana Czubukowa”
Finał Wojewódzki XVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Anna Serzysko – udział w finale

 

2002
Wojewódzki Konkurs Teatrów Szkolnych
podczas Festiwalu Fredrowskiego.
Teatr „Córki Hrabiego” – nagroda I stopnia za przedstawienie „Zemsta czyli śluby panieńskie”
Zespół teatralny 2b– wyróżnienie za przedstawienie „Spotkanie z Aleksandrem Fredro”

 

Konkurs na najlepszego realizatora dożywiania uczniów
Nagroda w kategorii „Organizacja pozarządowa”
Konkurs „Start po indeks”
Bartłomiej Nawrocki – I miejsce

 

2001
Konkurs o „Wawrzyn  Dzielnicy Śródmieście”
Trio taneczne – nagroda II stopnia
Natalia Stolar – nagroda III stopnia
Ewa Rudnik – wyróżnienie w  w kategorii muzyka
Konkurs historyczno-literacki „Powstanie Warszawskie i jego bohaterowie”
Piotr Śmiałowski i Michał Werpachowski – udział w finale

 

1999
II Ogólnopolska Gala Taneczna „Kick 99”
Barbara Zielińska i Piotr Ociepka
– I miejsce

 

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
Barbara Zielińska i Piotr Ociepka
– I miejsce

 

Turniej tańca towarzyskiego Ogólnopolskiej Młodzieżowej Ligi Tanecznej
Barbara Zielińska i Piotr Ociepka– II miejsce

 

IV Ogólnopolska Gala Tańca Sportowego
Barbara Zielińska i Piotr Ociepka
– II miejsce

 

1998
Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej „Mickiewicz 98”
Agnieszka Śniatowska, Marzena Gałązka i Tomasz Obertyna – nagrody

 

1997
Wojewódzki Przegląd Fredrowski „Mocium Panie”
Zespół teatralny – II miejsce za spektakl „Fredromania”
Rafał Kobyłecki – nagroda ZASP im. Jana Świderskiego

 

1996
Konkurs „O Wawrzyn Dzielnicy Śródmieście Gminy Warszawa-Centrum.”
Zespół teatralny – wyróżnienie
Konkurs na utwór dramatyczny dzieci i młodzieży
Marcin Minor – wyróżnienie

 

1995
konkurs literacki „Powstanie Warszawskie”
zorganizowany przez redakcję „Prawo i Życie”.
Sylwia Buks – wyróżnienie

1994
Konkurs literacki pt. „Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił”.
Ilona Kuberska – I miejsce
Dagmara Płońska i Aleksandra Włodarczyk – III miejsce
Milena Kamińska – wyróżnienie

Data dodania: 2020-08-25 19:16:58
Data edycji: 2020-09-07 18:33:09
Ilość wyświetleń: 192

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook