Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Literacki: Oblicza… polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości…

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Literacki: Oblicza… polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości…

Zacni Fredrzanie! Na najbliższy czas mamy dla Was ciekawą propozycję czytelniczo-literacką. Zapraszamy do udziału w kokursie, który przygotowała szkolna biblioteka i Zespół Polonistów naszego Liceum. Rzecz polega na tym, by sięgnąć po książkę jednego z twórców polskiej literatury współczesnej i na kanwie lektury napisać esej, który będzie formą zmierzenia się z odpowiedzią na pytanie o oblicza rzeczywistości jakie dostrzegacie (jak w lustrze) w wybrananym dziele.

 

Naszym celem jest promocja czytelnictwa i twórczości polskich pisarzy i pisarek wydanej w XXI wieku, ale też ćwiczenie umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich, czy też umiejętności tworzenia własnych wypowiedzi, która bardzo przyda się na egaminie maturalnym...

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu (np. kwestię nagród!) znajdziecie w poniższym regulaminie (plik pdf).

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy równiez Uczniów innych śrtódmiejskich szkół.

 

Na prace czekamy do końca stycznia 2021 r.

 

Większość lektur, które proponujemy znajdziecie w szkolnej bibliotece. Można je zarezerwować online i wypożyczyć, do czego serdecznie zachęcamy, zwłaszcza że ferie będa dłuuugie i dobra książka z pewnością się przyda. Biblioteka działać będzie do 22 grudnia (godziny dyżurów w zakładce Biblioteka - w sprawie wypożyczeń warto też pisać bezpośrednio do pana Rafała Szewczyka) i zachęca do wypożyczeń na czas przerwy świąteczno-zimowej zarówno książek, które polecamy na konkurs, ale i innych równie wartościowych publikacji.

 

Wszelkie pytania odnośnie do konkursu można kierować do Bibliotekarza - pana Rafała Szewczyka, na adres e-mailowy ksiaze_myszkin@wp.pl lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego czy Teamsów.

Data dodania: 2020-12-14 10:40:01
Data edycji: 2020-12-14 10:51:11
Ilość wyświetleń: 147

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Facebook