Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Europejski Dzień Języków Obcych 2022'

Europejski Dzień Języków Obcych 2022'

Od wielu już lat 26 września w Europie świętuje się Europejski Dzień Języków Obcych. Fredrzanki i Fredrzanie rówież włączyli się w obchody tego święta. Klasy I-III przygotowały galerię „Wszyscy jesteśmy Europejczykami”. Zaprezentowano w niej przegląd plakatów, przedstawiających mieszkańców wybranych państw, którzy witają wszystkich oglądających wystawę pozdrowieniem w swoim ojczystym języku. Wystawie towarzyszył kiermasz słodkości, w czasie którego można było posmakować deserów bedących specjalnością wybranych krajów europejskich. Społeczność szkolna miała więc okazję spróbować francuskich croissantów, włoskiego tiramisu, austriackiego apfelstrudel czy hiszpańskiego flanu. Wolontariusze zebrali pulę 1 182 zł, którą przekazano na ratowanie zwierząt w Ukrainie (Fundacja Viva!).

Punktem kulminacyjnycm wspólnego świętowania było bez wątpienia spotkanie z panem Adamem Dziedzicem z Baltic Council for Education. Nasz Gość przybliżył możliwości studiowania za granicą (m.in. w Holandii, krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii) i sposoby aplikowania na takie studia. Podzielił się wskazówkami dotyczącymi pozyskiwania stypendiów oraz zwrócił uwagę na korzyści płynące z przebywania w środowisku międzynarodowym. Dał również słuchaczom kilka praktycznych porad dotyczących autoprezentacji przy aplikowaniu na studnia -  m.in. o konstruowaniu CV oraz pisaniu listu motywacyjnego. Na koniec spotkania zwrócił uwagę na potrzebę pogłębiania swoich pasji i rozwijania zainteresowań oraz zaprosił na Targi Edukacji Zagranicznej, które odbędą się w Warszawie już w najbliższą sobotę 1 października.

Zespół Języków Obcych dziękuje wszystkim zaangażowanym uczniom za przygotowanie pięknej wystawy oraz przepysznych słodkości. Bardzo cieszy, że Fredrzanie i Fredrzanki po raz kolejny udowodnili, że mają szczodre serca i nie jest im obojętny los zwierząt.

Mamy też nadzieję, że prezentacja nt. zagranicznych studiów będzie inspiracją do podjęcia decyzji o studiach w Europie, która daje młodym ludziom szereg możliwości.

Data dodania: 2022-10-31 09:08:45
Data edycji: 2022-11-23 09:24:40
Ilość wyświetleń: 433

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej