Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Gości we Fredrze - Spotkanie z artystą panem Stanisławem Kmiecikiem i małym Stasiem

Gości we Fredrze - Spotkanie z artystą panem Stanisławem Kmiecikiem i małym Stasiem

W czwartek 16. kwietnia 2015 r. na 3 i 4 lekcji w sali gimnastycznej LXXXI LO  odbyło się spotkanie z panem Stanisławem Kmiecikiem, artystą malującym stopami. Na spotkaniu obecny był także mały Staś, dla którego zbieramy korki w cyklicznej akcji Korek dla Stasia.

Pan Stanisław Kmiecik należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein (VDMFK). Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych, w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa współpracujące z VDMFK na całym świecie. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów, jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza, z którym pan Stanisław współpracuje od początku jego działalności, tj. od 1993 r.

 

Podczas spotkania pan Stanisław zaprezentował swój talent zebranej w sali gimnastycznej młodzieży klas pierwszych i drugich. Narysował i przekazał na ręce pani wicedyrektor Małgorzaty Żołnierczuk dwa piękne pejzaże.  Podczas pokazu malowania, małżonka pana Stanisława, opowiadała o jego dzieciństwie i trudnościach, jakie wówczas napotykały niepełnosprawne osoby. Mówiła także o bieżącej działalności i zaangażowaniu w pomoc innym osobom niepełnosprawnym, polegającym w dużej mierze na pokazywaniu możliwości działania i zwyczajnego funkcjonowania w społeczeństwie. Pan Stanisław jest człowiekiem takim jak my wszyscy, z wielkim poczuciem humoru, jak i ze zwykłymi problemami życia codziennego.

 

Mały Staś również próbował swoich sił w rysunku, a także piłce nożnej. Staś, podobnie jak pan Stanisław, zostawił nam swoje prace. Możemy pomóc temu radosnemu dziecku, włączając się w akcję Korek dla Stasia. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na jego rehabilitację. Pamiętajmy również, że podatnicy mają możliwość przekazania 1% na wskazany przez siebie cel i moze nim być pomoc Stasiowi.

Pod tym adresem możemy obejrzeć filmik o spotkaniu dużego Stanisława z małym Stasiem: https://www.youtube.com/watch?v=3r3tn8Wi6uk

 

Do 27 kwietnia 2015 r. przy sali 111 prezentowane są prace artysty.

Data dodania: 2020-10-07 12:16:14
Data edycji: 2020-10-07 12:28:06
Ilość wyświetleń: 480

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook