Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

I Memoriał im. Wojciecha Adaszewskiego

I Memoriał im. Wojciecha Adaszewskiego

W środę 24 czerwca chwilę po godz. 9.00 od pierwszego gwizdka rozpoczął się we Fredrze I Memoriał im. Wojciecha Adaszewskiego.

Wspólnymi siłami pani Anny Kopko i nauczycieli wychowania fizycznego LXXXI LO im. A. Fredry udało sie przygotować to sportowe przedsięwzięcie, któremu od samego początku kibicowała Dyrekcja Szkoły i Najbliźsi zmarłego niespełna rok temu Pana Profesora Wojciecha Adaszewskiego - córka Karolina z Mamą, pani Anna Kopko i serduszkowy wnuczek Janek, którzy pojawili się dziś na trybunie honorowej.

Jak wspomniała pani dyrektor Joanna Kaleta-Szabłowska prof. Adaszewski pracował we Fredrze 25 lat i miał swój duży udział w kształtowanie pokoleń fredrowskich uczniów. O sympatii jaką zyskał przez ten czas świadczą Absolwenci, którzy stawili na symboliczne wezwanie swojego Trenera.

Wśród zaproszonych Gości znaleźli się również Trenerzy Klubu Sportowego Polonia Warszawa, z którym jako zawodnik, a później wielki sympatyk i zagorzały kibic związany był Pan Profesor. Nie zabrakło też Przyjaciół, Koleżanek i Kolegów, którzy mieli sposobność poznać Wojtka, bo on zawsze skracał dystans i dla nauczycieli i pracowników szkoły pozostanie Wojtkiem.

A Przewodnikiem po uroczystości był pan prof. Mirosław Ponikowski, który przez lata dzielił pokój "katedry WF" z Bohaterem dzisiejszego dnia. 

 

Cała uroczystość kręciła się oczywiście wokół piłki nożnej, dyscypliny najdroższej Profesorowi. Rozpoczął ją mecz Absolwenci kontra  Reprezentacja LXXXI LO,  poprzedzony symboliczną minutą ciszy poświęconą Wojciechowi Adaszewskiemu. Symboliczne było też pierwsze kopnięcie piłki, które wykonał Janek. A sam mecz zakończył się remisem 2 do 2 ze wskazaniem na Absolwentów, którzy lepiej egzekwowali rzuty karne. Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale, które wręczała pani dyrektor Joanna Kaleta-Szabłowska, pani wicedyrektor Mariola Boryn i pani Anna Kopko.

 

Równolegle do wydarzeń sportowych w sali gimnastycznej można było oddać się chwili wspomnień o panu profesorze Wojciechu Adaszewskim. Kto miał taką potrzebę mógł wpisać się do pamiątkowej księgi.

 

Pokazowy mecz był tylko początkiem prawdziwej rywalizacji o Puchar ufundowany przez panią Annę Kopko. W pierwszej fazie turnieju rywalizowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. W półfinałach spotkali się zwycięzcy grup z drużynami z drugiego miejsca. A następnie, w meczu o 3 miejsce klasa 3A wygrała z klasą 2B. W wielkim finale spotkały się klasa 1B z klasą 3E. Po zaciętym spotkaniu zakończonym remisem, mimo gorąca, więcej zimnej krwi zachowali Pierwszoklasiści, którzy bezbłędnie strzelali rzuty karne i to oni unieśli w górę symboliczny Puchar odebrany z rąk pani dyrektor Joanny Kalety-Szabłowskiej, przy asyście pani Karoliny Adaszewskiej, co zobaczycie na poniższych zdjęciach. Dodamy jeszcze tylko, że uczniowie 1B zgarnęli też nagrody indywidualne - Królem Strzelców został Oskar Owsianka, a Najlepszym Bramkarzem Bartosz Pietrucha.

 

Gratulujemy Zwycięzcom z klasy I B i wszystkim uczestnikom I Memoriału im. Wojciecha Adaszewskiego.

Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny i dla organizatorów całej uroczystości.

 

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-25 00:46:49
Data edycji: 2026-06-25 09:03:38
Ilość wyświetleń: 100

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej