Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Klasa I B w Trójmieście

Klasa I B w Trójmieście

W dniach 13-15.06.2022r. klasa 1B wraz z wychowawczynią panią Justyną Janusz i panią prof. Agnieszką Mielcarek miło spędzała czas w Trójmieście. Wycieczka miała charakter integracyjno-naukowy. 

 

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Westreplatte - symbol wybuchu II wojny światowej.  Przewodnik - pasjont przypomniał nam, że to właśnie na Westerplatte padły pierwsze strzały w najstraszniejszym światowym konflikcie, jaki pamięta ludzkość. 1 września 1939r. w tym miejscu rozpoczęła się bohaterska obrona Wybrzeża. 

 

Wieczorem zwiedzaliśmy Gdańsk z przewodnikiem miejskim panią Agnieszką, która zrealizowała z nami trasę nazywaną Drogą Królewską z przyległościami - to najbardziej reprezentacyjne trasy w historycznej strefie Głównego Miasta. Zwiedziliśmy Zaułek Zachariasza Zappio, przespacerowaliśmy się ulicą Świętojańską - obejrzeliśmy kościół św. Jana –  poznaliśmy sylwetki Mrongowiusza i Heweliusza. Dalej trasa wiodła ulicą Mariacką - w tym miejscu poznaliśmy historię bursztyu, widzieliśmy Bazylikę NMP, szliśmy uliczką Piwną - więc co nieco dowiedzieliśmy się o gdańskim browarnictwie, widzieliśmy Wielką Zbrojownię, katownię i wieżę więzienną. Kulminacją wieczornej wyprawy było przejście przez Złotą Bramę i spacer ulicą Długą - widzieliśmy  Dom Uphagena - posłuchaliśmy jak żyli gdańscy patrycjusze, widzieliśmy ratusz Głównego Miasta i oczywiście Neptuna.

 

Drugiego dnia rano byliśmy w muzeum Bursztynu, a potem pojechaliśmy do Sopotu, odpoczywaliśmy na Molo, przespacerowaliśmy się po tzw. Monciaku. 

Pogoda nam dopisywała, więc mieliśmy okazję zamoczyć nogi w Bałtyku.

 

Wieczorem pojechaliśmy do Gdańska-Oliwy, żeby z 32 piętra budynku Olivia Star podziwiać Gdańsk.

Trzeciego dnia byliśmy w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie prześledziliśmy najnowsze dzieje Polski - narodziny ruchy Solidarność i jego wpływ na upadek komunizmu.

 

Szybko minęły 3 dni w Trójmieście, mamy nadzieję, że już niedługo znowu pojedziemy na wycieczkę :-)

 

Pozdrawiamy, klasa 1B

Data dodania: 2022-06-21 08:27:41
Data edycji: 2022-06-21 09:44:49
Ilość wyświetleń: 176

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook