Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Niepodległość z Piosenką Zaangażowaną

Niepodległość z Piosenką Zaangażowaną

W piątkowe przedpołudnie 8 listopada 2019 r., w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości, wysłuchaliśmy okolicznościowego koncertu  przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. Zyskaliśmy szansę poznania i zrozumienia, jaka moc tkwi w piosence i dlaczego towarzyszy ona zawsze ważnym wydarzeniom dziejowym. Bo jak spojrzymy na historię Polski czy świata, to w historii tej zawsze obecna jest muzyka i słowo. Każdy z nas pewnie mógłby stworzyć długą playlistę utworów pełnych patriotycznego oddania i energii, utworów śpiewanych w obronie bliskich nam wartości. Samorząd wybrał z tej listy kilka perełek, które nazwaliśmy Piosenką Zaangażowaną. Mamy nadzieję, sądząc po nastrojach publiczności, że spotkanie z nią było ciekawym, pełnym emocji i wzruszeń doświadczeniem. A przesłanie koncertu: Wolność kocham i szanuję towarzyszyć nam będzie zarówno w tych dniach świętowania Niepodległości, jak i przez całe życie.

Fragmenty wykonań znajdziecie na szkolnym FB:

https://www.facebook.com/LiceumFredry/videos/426445381372064/ - Witold Wojciechowski Nim wstanie dzień

https://www.facebook.com/LiceumFredry/videos/2182720522030350/  Paulina Baumgart i Maja Staruch Psalm stojących w kolejce

https://www.facebook.com/LiceumFredry/videos/543435899753152/- Marcin Borowiak, Kamil Witczak, Konstancja Obidzińska Mniej niż zero

i in.

A występowali dla Państwa:

śpiew: (soliści, duety, tercety) Julia Fiołna (Warszawo ma), Witold Wojciechowski (Nim wstanie dzień), Julia Kutra i Kamil Witczak (W żółtych płomieniach liści), Paulina Baumgart i Maja Staruch (Psalm stojących w kolejce), Emilia Haponiuk, Konstancja Obidzińska (Miejcie nadzieję), Marcin Borowiak, Kamil Witczak, Konstancja Obidzińska (Mniej niż zero), Kajetan Żuk, Witold Wojciechowski, Julia Fiołna (Arahja)

muzyka: Wiktoria Szczupak (wiolonczela), Marcin Borowiak i Michał Jasiorowski (pianino), Kajetan Żuk i Witold Wojciechowski (gitara)

chór: Zofia Banaś, Alicja Banasiuk, Julia Fiołna, Julia Kutra, Paulina Baumgart, Maja Staruch, Konstancja Obidzińska, Emilia Haponiuk, Wiktoria Szczupak, Kamil Witczak, Marcin Borowiak (Zakazane piosenki – Pałacyk Michla, Siekiera, motyka i chórki)

wprowadzenia w klimat koncertu i słowna prezentacja śpiewanych utworów Witold Wojciechowski
scenariusz i reżyseria Samorząd Uczniowski z Przewodniczącym Kajetanem Żukiem, przy muzycznym wsparciu Michała Jasiorowskiego

opieka artystyczna pan Rafał Szewczyk

 

Serdeczne podziękowania za chęci, zaangażowanie i poświęcony czas dla wszystkich Artystów, ale też dla klasy I B i I D wraz z Wychowawcami za przygotowane dekoracje i dla naszych techników pod wodzą Michaliny Gruzy za nagłośnienie.

Data dodania: 2019-11-08 21:27:57
Data edycji: 2020-10-21 14:42:47
Ilość wyświetleń: 114

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook