Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Od małej do Wielkiej Historii – rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Od małej do Wielkiej Historii – rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Tradycyjnie już powitanie Pierwszoklasistów rozpoczęło uroczystości Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 w Liceum Fredry.  Strasznie długo czekaliśmy, aż na szkolnych korytarzach pojawią się znów uczniowie i choć jesteśmy pełni obaw, to cieszymy się bardzo, że rozpoczęcie roku szkolnego stało się faktem. Szkolny uroczystościom przewodzili uczniowie klasy II A, a kluczowe słowa inaugurujące Nowy Rok padły z ust pani dyrektor Joanny Kalety-Szabłowskiej. Powitaniu uczniów towarzyszyły słowa nawiązujące do Wielkiej Historii XX w. i wydarzeń, które wpisały się na stałe w sierpniowo-wrześniowy kalendarz. Pani Dyrektor nawiązała więc do 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 r. ale też 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, które rozpoczęły drogę do demokracji w Polsce.

 

W tę wielką historię wpisuje się również nasza mała fredrowka saga, która choć  trwa niecałe 30 lat, to także ma swoich bohaterów. Przede wszystkim Maturzystów, którzy doskonale radzą sobie z egzaminami i rokrocznie dokładają swoją cegiełkę do budowania prestiżu LXXXI LO. Ale zanim matury nadejdzie czas, trzeba chwilę spędzić w murach Fredry. I dziś właśnie skupiamy się na naszych najmłodszych Fredrzanach, do których należeć będzie przyszłość. Pani Dyrektor w imieniu całej szkolnej społeczności powitała więc w murach szkoły uczniów klas pierwszych z nadzieją, że ten jakże trudny dla wszystkich rok może stanie się również rokiem magicznym.

 

Krzepiące słowa do Pierwszoklasistów skierował także przewodniczący SU Kajetan Żuk, który już od pierwszego dnia w szkole zachęcał wszystkich nie tylko do nauki, ale i wrażliwości, i aktywności społecznej. A próbkę fredrowskich talentów dała grupa muzyczna z klasy II A przygotowująca się do występów pod czujnym okiem wychowawczyni pani prof. Anity Widman-Drzewieckiej.

Data dodania: 2020-09-01 11:03:35
Data edycji: 2020-10-01 10:04:16
Ilość wyświetleń: 1732

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej