Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pocztówka z wakacji

Pocztówka z wakacji

Przez szereg lat biblioteka szkolna organizowała wakacyjny konkurs fotograficzny pod hasłem Pocztówka z wakacji. Każdego roku inna była myśl przewodnia konkursu. Dla przykładu:

  • Wakacje 2012 Przyroda, przygoda, człowiek
  • Wakacje 2013 Niezwykłe miejsca – zwyczajni ludzie
  • Wakacje 2014 Zatrzymane w kadrze, wyryte w pamięci
  • Wakacje 2016 Bliskie spotkania trzeciego stopnia
  • Wakacje 2018 Cudze chwalicie – Polskę poznajcie (w tym roku konkurs nawiązywał do 100-lecia obchodów odzyskania Niepodległości, a nadesłane prace prezentowano na wystawie, o której niżej)

Generalnie chodziło jednak o to, by pokazać - uchwycone w ten letni czas - piękno zarówno Polski jak i świata. A że nasi uczniowie spędzają wakacje w różnych częściach globu, to i pocztówki przesyłali przeróżne.

Nadesłane prace oceniało jury skaładające się z reguły z przedstawiciela Dyrekcji Szkoły (Pani Dyrektor lub Pani Wicedyrektor), dwojga nauczycieli i najczęściej trójki wybranych uczniów - koneserów piękna. Każdy z przedstawicieli jury mógł przyznawać punkty zgodnie z przyjętym w danym roku kryterium. Nagrodą w konkursie była zawsze ciekawa książka podróżnicza, taka podpowiedź na kolejne podróże.

Na przestrzeni lat zebrała nam się ciekawa kolekcja fotografii. W roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości biblioteka w oparciu o nadesłane fotografie przygotowała nawet wystawę A to Polska właśnie... prace uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

 

Poniżej prezentujemy galerię najciekwaszych prac nadesłanych na konkurs i wyróżnionych przez kapitułę:

Data dodania: 2020-08-25 19:30:22
Data edycji: 2020-10-26 10:50:27
Ilość wyświetleń: 148

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook