Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pożegnanie klas trzecich

Pożegnanie klas trzecich

W piątek 29 kwietnia 2022 r. symboliczny ostatni dzwonek usłyszeli nasi tegoroczni Maturzyści z klas E, F i G. To rocznik szczególny, co wielokrotnie podkreślano podczas dzisiejszej uroczystości. Mówiła o tym Pani Dyrektor Joanna Kaleta-Szabłowska, wspominając trudny czas pandemii i doświadczenia nauki w trybie online, ale też bieżące wydarzenia  społeczno-polityczne w świecie, jak wojna w Ukrainie. W tym kontekście niezwykle mocno zabrzmiały słowa o odwadze kierowane do Maturzystów, bo - jak pisał Zbigniew Herbert  w Panu Cogito  "bądź odważny ... w ostatecznym rozrachunku jedynie to się liczy". I tej odwagi, wbrew trudom i zagrożeniom świata, życzyła Absolwentom Pani Dyrektor. Mówił o tym również Kamil Witczak - przedstawiciel Maturzystów, który przypomniał, że w pewnym sensie to właśnie oni piszą historię, zamykając w polskiej edukacji pokolenie gimnazjum.

 

Trzy lata szkoły minęły błyskawicznie i kolejny rocznik zasila grono Fredrowskich Absolwentów. Zawsze w takich chwilach łza kręci się w oku. Doskonale widać było te emocje i czuło się podniosłą atmosferę pożegnania. Jak zawsze w takich okolicznościach, Maturzyści dziękowali za czas nauki i otrzymane wsparcie, doceniając zaangażowanie i pracę Dyrekcji Szkoły i Nauczycieli. Wyrazem sympatii był piękny bukiet róż przekazany na ręce Pań Dyrektor i oklaski.

 

Ale najważniejsze tego dnia były świadectwa ukończenia LXXXI LO im. Aleksandra Fredry, które wręczała Absolwentom Pani Dyrektor. Ci najlepsi i najbardziej zasłużeni, poza świadectwem, otrzymali też dyplomy i nagrody książkowe.

 

Miłym akcentem były życzenia Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Patryka Wójcika i niespodzianka, o jaką postarali się samorządowcy - krokodylek - tak na szczęście i pamiątkę, wszak - jak głoszą najstarsi Fredrzanie - "Jeśli nie chcesz swojej zguby, krokodyla weź mój luby". Dopełnieniem tradycji była urocza scenka rodzajowa o dylematach Maturzystów brawurowo zagrana przez Oliwię, Zosię i Roberta, pod czujnym okiem pani reżyser Magdaleny Guzek

 

Dziś czas świętowania, a od jutra operacja Matura :-)

 

Życzymy powodzenia na egzaminach, by, parafrazując Wieszcza, "ręka giętka napisała wszystko, co pomyśli głowa" :-)

 

-----------------------------------------

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały klasy II A i II C, wraz ze swoimi opiekunami, a także poczet sztandarowy i nasi dźwiękowcy, za co serdecznie dziękujemy :-)

Data dodania: 2022-04-29 13:27:41
Data edycji: 2022-04-29 18:38:25
Ilość wyświetleń: 443

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook