Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Praskie klimaty, czyli klasa III A i II C na Hradczanach

Praskie klimaty, czyli klasa III A i II C na Hradczanach

By poczuć magię zbliżających się Świąt klasy III A i II C udały się do czeskiej Pragi. Jak zawsze wycieczkowiczom towarzyszyli dzielni opiekunowie pani prof. Renata Wierna, pani prof. Anna Wysocka-Wieczorek, pani prof. Dominika Haładyj i pan prof. Kordian Van Dessel. Wyjazd miał charakter kulturowo-krajoznawczo-integracyjny, bo poza zwiedzaniem stolicy Czech grupa pokonała trasę spacerową w Skalnym Mieście. Ale po kolei.

 

Dzień pierwszy - wtorek 12 grudnia - to długa i męcząca podróż i pierwsze wrażenia rozświetlonego świątecznie miasta, w którym tradycje żydowskie łączą się z chrześcijańskimi.

 

Dzień drugi - środa to wędrówka po Hradczanach, zwiedzanie Zamku Kólewskiego i Katedry św. Wita, kościoła św. Mikołaja (grzeczni liczyli na prezenty, ale na próżno) i słynna Złota Uliczka. Mistyczne sacrum dopełniła odrobina profanum - czyli prowokujące do myślenia rzeźby Dawida Černego.

 

Dzień trzeci - czwartek to praskie perełki - Most Karola, żydowski Josefov z historią Golema, ulica Paryska i serce Starego Miasta - Orloj słynny zegar astronomiczny. To także chwila dla podnienbienia na przedświątecznym jarmarku i czas na pamiątkowe zakupy.

 

I dzień ostatni, piątek 15 grudnia - pełen atrakcji powrót do domu. wszak zamin późnym wieczorem na horyzoncie ukazała się Warszawa, grupa zatrzymała się w Skalnym Mieście, prawdziwym przyrodniczym cudzie. I choć wędrówkę utrudniał zalegający tu i ówdzie śnieg, to nawet mimo puchowych kurtek, wszyscy wcisnęli się w wąskie szczeliny tego magicznego miejsca.


Ahoj Przygodo :-)

 

 

Data dodania: 2023-12-18 08:34:05
Data edycji: 2023-12-18 08:47:37
Ilość wyświetleń: 430

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej