Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Projekt społeczny ''Nie.Zanieczyszczalni''

Projekt społeczny ''Nie.Zanieczyszczalni''

Wprowadzenie: Co się dzieje?

W ramach olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z Teorii" uczennica LXXXI LO im. A. Fredry w Warszawie Amelia Zygmunt z klasy 3E razem z uczennicami liceum z Poznania Gabrysią, Mileną i Poliną oraz uczennicą z liceum w Pilznie - Emilią, stworzyła projekt społeczny "Nie.Zanieczyszczalni" objęty patronatem fundacji Veolia. Projekt jest realizowany w duchu tegorocznego programu Veolii: "Zamknij obieg, otwórz możliwości".

 

Jakim problemem społecznym się zajmujemy? Jaki mamy cel?

"Z badań WWF wynika, że młodzież, nauczycielki, nauczyciele oraz rodzice skarżą się, że program szkolny w obecnej postaci nie przygotowuje ani do zagrożenia, jakim jest zmiana klimatu, ani do aktywnego przeciwdziałania jej skutkom.
Zauważyłyśmy, że młode osoby bez odpowiedniej pomocy ze strony ekspertów, ekologów i rzetelnych źródeł wiedzy, nie są w dalszym ciagu świadome prawdziwych przyczyn ani skutków globalnego ocieplenia.

Dlatego...

Naszym celem jest pomoc w wykształceniu u rówieśników odpowiedzialności za swoje decyzje konsumenckie oraz wskazanie im drogi do lepszego życia w pełni świadomości zmian klimatu."

 

Nie.Zanieczyszczalni, jak wygląda realizacja projektu?

W tym momencie promujemy się w social mediach, gdzie poszerzamy świadomość ciekawych i poszukujących prawdy ludzi.

Na różne sposoby przekazujemy informacje naszej audiencji na tematy dotyczące aktualnego stanu środowiska w Polsce i na świecie, zasobów naturalnych, które tracimy, skutków nieprzemyślanego  konsumpcjonizmu. Pokazujemy jego wpływ na różne obszary ziemi, w tym zakwaszenie oceanów, globalne ocieplenie, zmniejszanie bioróżnorodności na świecie i wiele więcej.

Dodatkowo, w celach edukacyjnych w marcu zorganizujemy serię spotkań z podstawówkami w Poznaniu, podczas których pokażemy młodzieży: 5, 6, 7 i 8 klasom, dlaczego musimy ograniczyć naszą konsumpcję dóbr i w jaki sposób zmniejszyć swój wpływ na degradację środowiska.

Na przykładzie eksperymentów przedstawimy, w jaki sposób przebiegają zjawiska w przyrodzie. Skupimy się na takich zjawiskach, które są na pozór oczywiste, gdyż mamy z nimi styczność prawie każdego dnia, a jednak ich powstawanie pozostaje dla wielu zagadką.

 

Jak można nas wesprzeć?

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, wejdź na naszego facebooka/instagrama/tiktoka, gdzie dzielimy się ciekawostkami i  uzmysławiamy ludziom, jak prosto jest nam wpłynąć, choć odrobinę, na naszą klimatyczną przyszłość. Może dowiesz się czegoś nowego?

 

Już teraz możemy wam zdradzić pewien sekret...

Jednym z kroków ku lepszej przyszłości jest samodowiadywanie się i dzielenie się informacjami ze znajomymi czy rodziną. Dzięki temu tworzymy realne możliwości wspólnych działań, jako świadome społeczeństwo.

Jeśli jesteś chętny nas zaobserwować lub oznaczyć w swoim poście, na przykład podczas dzielenia się wiedzą, to wiedz, że jesteśmy wdzięczne, bo jest to świetna pomoc w poszerzaniu zasięgów.

 

Dzięki za twój czas!

Remember. When it comes to climate:

"The more you know, the less you need." — Yvon Chouinard


Tu nas znajdziecie:


Instagram:
http://instagram.com/nie.zanieczyszczalni/


Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61556918936600


Tiktok:
https://www.tiktok.com/@nie.zanieczyszczalni?_t=zn-8sydsorv8io&_r=1

Data dodania: 2025-02-21 15:27:21
Data edycji: 2025-02-21 15:31:29
Ilość wyświetleń: 49

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej