Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Spotkanie z naukowcem dr. hab. Danielem Młocickim

Spotkanie z naukowcem dr. hab. Danielem Młocickim

W piątek 31 maja 2019 r. po raz kolejny już mury naszego liceum odwiedził pan prof. Daniel Młocicki, wykładowca  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk, specjalista od pasożytów i wykorzystywania ich do leczenia chorób autoimmunologicznych. W spotkaniu z Panem Profesorem uczestniczyła klasa II D wraz z nauczycielką biologii panią Lidią Szczytowską, a wykład którego wysłuchano dotyczył korelacji między pasożytami a komórkami rakowymi.

Było to niezwykle ciekawe doświadczenia dla naszych uczniów, którzy mieli szansę zapoznać się z najnowszymi teoriami naukowymi w tej dziedzinie, posłuchać prawdziwie akademickiego języka – zaprezentowany wykład, był częścią składową konferencji naukowej, w której uczestniczył nasz Gość, czy skonfrontować swoją wiedzę o pasożytach, którą zdobyli na lekcjach biologii z doświadczeniem praktyka, który prowadzi i nadzoruje badania kliniczne w tej materii.

A ponieważ przynajmniej kilkoro z naszych uczniów marzy o studiach na WUM czy innych uczelniach medycznych, to takie spotkanie z Profesorem z tej właśnie uczelni było dla nich zapewne bardzo wartościowe. Pan Profesor obiecał więc, że jeszcze kiedyś się u nas pojawi.

 

inicjatorem spotkania w Ramach akcji Biblioteka Żywego Słowa był bibliotekarz pan Rafał Szewczyk.

Data dodania: 2020-10-09 19:52:17
Data edycji: 2020-10-09 20:15:18
Ilość wyświetleń: 928

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej