Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Spotkanie z redaktorem Michałem Żakowskim

Spotkanie z redaktorem Michałem Żakowskim

W ramach projektu Biblioteka Żywego Słowa na przestrzeni ostatnich lat mieliśmy okazję wielokrotnie gościć w murach Fredry przedstawicieli świata kultury, nauki czy mediów zajmujących się w swojej pracy zawodowej „słowem”. Goście ci przybywali do nas na zaproszenie różnych nauczycieli - warto wspomnieć tutaj kilka ciekawych wizyt...

 

We wtorek 31 marca 2015 r. odwiedził nas pan redaktor Michał Żakowski, dziennikarz Polskiego Radia. Pan Redaktor jest m. in. laureatem nagrody im. R. Kapuścińskiego w kategorii reportaż radiowy przyznawanej przez PAP. W czasie spotkania z klasą I A opowiadał o swojej pracy, początkach dziennikarskiej przygody, blaskach i cieniach tego trudnego zawodu.

Niewątpliwie największe skupienie u słuchaczy wywołał fragment opowieści pana Redaktora poświęcony pracy korespondenta wojennego z czasów konfliktu w Iraku. Perypetie związane z życiem i funkcjonowanie dziennikarza w miejscu walk zbrojnych budziły niemałą ciekawość i fascynację naszych przyszłych dziennikarzy.

 

Spotkanie odbyło sie z inicjatywy bibliotekarza pana Rafała Szewczyka i pani Beaty Gawrońskiej nauczycielki języka polskiego i dziennikarstwa.

 

 

Data dodania: 2020-10-09 18:54:01
Data edycji: 2020-10-09 19:26:45
Ilość wyświetleń: 876

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej