Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2023/2024

O godz. 9.00 w piątek 21 czerwca 2024 r.  wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2023/2024. Był to - jak podkreśliła w swoim wystąpieniu pani dyrektor Joanna Kaleta-Szabłowska - rok szczególny, bo rok Jubileuszu naszego Patrona Aleksandra Fredry. Z tego tytułu w szkole, poza nauką oczywiście, zadziało się wiele na gruncie wydarzeń kulturowych - był konkurs poświęcony twórczości Hrabiego czy spektakle teatralne z Hrabią w roli głównej, a ostatnio happening SU z okazji 231. urodzin Aleksandra Fredry.

Pani Dyrektor przywołała też projekt filmowy, nad którym pracowała grupa Fredrzan pod opieką pani prof. A. Reurowicz „Otwieranie ciszy IV”. Dokument, który wkrótce zostanie opublikowany na naszej stronie, poświęcony jest adresowi Miła 7 i wojennej historii miejsca, na którym dziś stoi budynek naszej szkoły. Projekt angażujący społeczność Fredrzan powstał przy współpracy z Muzeum Getta Warszawskiego.

 

Ale że nauka to priorytet funkcjonowania szkoły, Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim, którzy ukończyli rok szkolny z przysłowiową tarczą. Do podziękowań i gratulacji przekazanych przez Dyrekcję Szkoły dołączone zostały dyplomy i nagrody dla tych, którzy zdobyli najwyższe noty naukowe, dla tych, którzy angażowali się społecznie oraz aktywnie włączali się w sportową rywalizację w czasie Dni Sportu. Fundatorem nagród i stypendiów była Rada Rodziców reprezentowana podczas uroczystości przez panią przewodniczącą Ewę Marchel-Pałkę.

 

Artystycznym dopełnieniem całości był wiersz Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy" i kultowe przeboje muzyki popularnej w wykonaniu uczennic z klasy II D. Nad przebiegiem uroczystości czuwały klasy II B i II D wraz z wychowawczyniami p. A. Mielcarek i p. A. Reurowicz.

 

Tradycyjnie też po spotkaniu z Dyrekcją Szkoły odbyły sie spotkania z wychowawcami klas.

 

W zasadzie można w tym momencie wypowiedzieć tradycyjną formułę - Wakacje 2024 uważamy za rozpoczęte :-)

Życzymy więc wszystkim Fredrzanom zasłużonego odpoczynku i bezpiecznych wakacji!!!

 

fot. Aniela Haładus i Rafał Szewczyk

Data dodania: 2024-06-21 15:33:02
Data edycji: 2024-06-23 20:17:08
Ilość wyświetleń: 592

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej