Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

''uRodziny Fredry'' 2024'

''uRodziny Fredry'' 2024'

W czwartek 20 czerwca świętowaliśmy 231. urodziny naszego Patrona hrabiego Aleksandra Fredry. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował poświęcone temu wydarzenie, poprowadzone przez Natalię Kacprzyk i Józefa Pietralę.

 

Happening rozpoczął się od Familiady. Drużyna nauczycieli w składzie prof. Dominika Haładyj, prof. Weronika Saganowska, prof. Anna Wysocka-Wieczorek, prof. Aleksander Lewiński i prof. Dariusz Skorupa zmierzyła się z grupą uczniów, czyli Hanną Pater, Franciszkiem Żachem, Iwem Grzeszkowskim, Patrykiem Supłem, Krystianem Zacharukiem i Krzysztofem Zduńczykiem. W puli pytań znalazły się między innymi te dotyczące Aleksandra Fredry - co napisał, jakie gatunki literackie uprawiał, jakie postaci wyszły spod jego pióra. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna belfrów! 

 

Kolejnym punktem programu był konkurs krzyżówek, które specjalnie dla naszej szkoły stworzył szaradzista p. Leszek Rydz. Oprócz dwóch śmiałków z kl. 2A, czyli Patryka Supła i Franciszka Żacha, w zabawie wzięła udział również publiczność. 


Na koniec części pierwszej przyszedł czas na wywiad z aktorem teatralnym i filmowym p. Łukaszem Mateckim. Nasz gość opowiedział o pracy aktora oraz najciekawszych projektach w jakich uczestniczył. Podzielił się anegdotami zza kulis oraz udzielił rad osobom, którym marzy się praca na scenie i małym czy wielkim ekranie. 


Spotkanie z p. Łukaszem Mateckim było niejako preludium do drugiej części uRodzin Fredry, która poświęcona była sztuce filmowej. Aniela Haładus, Hanna Paciorek, Matylda Lis, Kalina Chmielewska i Julia Zagórska zorganizowały debiutancki Konkurs Filmów Krótkometrażowych (H)omik, którego tematem były dwa utwory — Nie chcę psa Patricka the PanaWszystkie najgorsze słowa zespołu Heima. Mieliśmy okazję porozmawiać i posłuchać wokalistki zespołu Heima, Olgi Stolarek, która - po wywiadzie przeprowadzonym przez Annę Grzelak z kl. 2A - wykonała 3 utwory oraz zasiadła wraz z p. prof. Weroniką Saganowską i Patrykiem Nieborkiem w jury konkursu. Wyświetlone zostały filmy finalistów w reż. Macieja Sobczaka z kl. 2B oraz w reż. Leny Stopczyk, Natana Kotlewskiego, Oli Puchacz, Laury Rodowskiej i Amelii Lechickiej. Komisja konkursowa przekazała laur zwycięstwa Maciejowi Sobczakowi


Wisienką na torcie był... TORT. Odśpiewaliśmy "Sto lat" naszemu Patronowi, a pierwszy kawałek tortu symbolicznie ukroiła pani dyrektor Joanna Kaleta-Szabłowska


Bardzo dziękujemy sponsorom "uRodzin Fredry", czyli Radzie Rodziców oraz Domowi Kultury "Dorożkarnia". Wydarzenie nie odbyłoby się bez zaangażowania Prezydium Samorządu Uczniowskiego, czyli Patryka Nieborka, Natalii Kacprzyk, Zuzanny Sobotki, Józefa Pietrali i z opiekunki SU pani prof. Dominiki Haładyj.

Serdecznie dziękujemy też osobom odpowiedzialnym za dekorację oraz kwestie artystyczne, a także organizatorkom konkursu filmowego oraz uczestnikom turniejów i zaproszonym gościom.

 

Zgodnie z zapowiedzą wszyscy Goście urodzinowego happeningu mogli obejrzeć prace wykonane przez uczestniczki FredroPleneru. Jeśli komuś się to nie udało, to zapraszamy do naszej mini galerii :-)

 

oprac. D. Haładyj

fot. Aniela Haładus, Nina Wojdanowska i R. Szewczyk

 

Data dodania: 2024-06-20 21:45:45
Data edycji: 2024-06-24 13:08:09
Ilość wyświetleń: 424

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej