Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wymiana Austria – Włochy – Rumunia

Wymiana Austria – Włochy – Rumunia

W roku szkolnym 1997/1998 nasze liceum, jako jedno z pierwszych w Warszawie przystąpiło do Programu SOCRATES – COMENIUS. Współpracowaliśmy z trzema szkołami średnimi z Austrii (Wiedeń), Włoch (Pesaro) i Rumunii (Sibin). Projekt realizowany w ramach programu dotyczył zagadnień związanych z warunkami organizowania i uprawiania turystyki w miastach będących siedzibami szkół. Uczestnicy opracowywali zadany temat i prezentowali go na spotkaniach roboczych.  Wystąpienie naszej uczennicy Kamili Acholonu, dotyczące warunków uprawiania turystyki w Warszawie, przygotowane pod kierunkiem pani Liliany Suchockiej – nauczycielki geografii, zostało uznane za najlepszą pracę projektu.

 

Koordynatorem całego programu ze strony polskiej była pani Liliana Suchocka. Poszczególne zadania w ramach projektu prowadzili także: pani Magdalena Gessel, pani Anna Rzepecka, pani Anna Kochańska oraz pan Krzysztof Czarnecki.

Co najmniej dwa razy w roku koordynatorzy, opiekunowie i przedstawiciele młodzieży spotykali się w Warszawie, Wiedniu, Pesaro lub Sibin celem omówienia postępów w pracy i wymiany doświadczeń. W marcu 2001 r. w Wiedniu odbyło się takie spotkanie podsumowujące program.

Data dodania: 2020-09-29 13:41:31
Data edycji: 2020-10-01 10:14:16
Ilość wyświetleń: 765

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook