Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zespół Tańca Dawnego Ars saltandi

Zespół Tańca Dawnego Ars saltandi

Powstanie uczniowskiego zespołu wykonującego tańce historyczne to kolejna z ciekawych inicjatyw szkolnych wyrażających humanistyczno-artystycznego ducha LXXXI LO. Grupa Ars saltandi powstała we wrześniu 2011 r., a jej członkami byli uczniowie różnych klas, chętni spośród uczestników zajęć tanecznych prowadzonych od roku szkolnego 2010/2011 przez panią Dorotę Oleszczak. W repertuarze zespołu znalały się głównie angielskie kontredanse ze zbioru Johna Playforda, a także wybrane tańce dworskie włoskiego renesansu.

Przez kilka sezonów istnienia grupu, uczniowie prezentowali swoje umiejętności podczas dnia otwartego dla kandydatów do szkoły, zachęcając ówczesnych gimnazjalistów nie tylko do przyjścia do naszego liceum, ale także do odkrycia świata zapomnianych tańców. Szczególną okazją do zaprezentowania umiejętności uczestników zespołu stały się dzielnicowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, które w roku szkolnym 2011/2012, decyzją władz Śródmieścia, odbyły się w naszej szkole.

Ciekawym podsumowaniem sezonu treningów tanecznych i pracy grupy Ars saltandi był uroczysty bal, zorganizowany w szkole przez członków zespołu.

Cennym i miłym elementem spotkań tanecznych był udział w nich nauczycieli, którzy znajdywali przyjemność w nauce nowych kroków i układów tanecznych razem z uczniami, przede wszystkim pani Anny Halpern i pani Anny Wysockiej-Wieczorek. Także absolwenci, między innymi Dorota Chołoniewska (matura 2011) i Klaudia Szydło (matura 2012) pojawiali się czasami na próbach zespołu, by poznać kolejne kontredanse.

 

Data dodania: 2020-11-16 08:25:02
Data edycji: 2020-11-16 08:43:00
Ilość wyświetleń: 79

Kalendarz

Olimpiady

Zgłoś się do olimpiady przedmiotowej!
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook