Wraz z początkiem Nowego Roku rozpoczynamy też ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. W tym roku bardzo nietypowo, bo odpoczywać będziemy wszyscy w jednym terminie i niestety nie będzie możliwości, by spędzić ferie na wędrówkach, wyjazdach, górskich stokach czy innych zimowych przyjemnościach. Pozostaje nam Zima w mieście i szereg atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje kultury.
Warto poszperać trochę i poszukać sobie jakiejś ciekawej inicjatywy, która może uprzyjemnić nam czas odpoczynku. Odsyłamy m. in. na stronę Biura Edukacji, gdzie znajduje się głównie oferta dla najmłodszych mieszkańsców Stolicy http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-lato-w-miescie/warszawski-program-lato-w-miescie, http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/lato_i_zima_w_miescie/22638-muzeum-warszawy-zima-w-miescie (może skorzysta ktoś z Waszego Rodzeństwa?), ale też na strony innych instytucji kultury, gdzie można już znaleźć ciekawe propozycje dla nastolatów.
Muzeum Warszawy na przykład proponuje ciekawy spacer po praskim brzegu Wisły: https://muzeumwarszawy.pl/spacery-warszawskie-praga/ - ekologicznie i na powietrzu, a to jest ważne, by ruszyć sie trochę z kanapy.
Muzeum Literatury zaprasza na internetową wystawę Rycerze. Dzieci Niepodległej, przygotowaną dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, jednego z ważniejszych wydarzeń, które odmieniły losy świata. Jak czytamy w opisie - 'Jest próbą ukazania polskiej historii współczesnej poprzez pryzmat losów dziewiętnastu postaci – poetów, poetek i prozaików walczących piórem i czynem. Ich drogi były różne, tak jak różnorodna jest dwudziestowieczna epopeja polskiej walki o wolność, a jednocześnie – na tym głębokim poziomie, do którego prowadzi drogowskaz niepodległości – tożsame.:
http://muzeumliteratury.pl/wystawa-internetowa-rycerze-dzieci-niepodleglej/
W Muzeum Narodowym warto odwiedzić wystawę Polska siła obrazu http://polskasilaobrazu.mnw.art.pl/ i przypomnieć sobie znane obrazy polskich Mistrzów (Matejko, Wyspiański, Malczewski, Gierymski i in.).
Centrum Nauki Kopernik ma całkiem bogaty dział e-Kopernik, gdzie można przygotować ciekawe eksperymenty (Eksperymentuj w domu), ale też popatrzeć w gwiazdy (nie koniecznie na Instagramie) czy po majsterkować https://www.kopernik.org.pl/e-kopernik
Zawsze też można przeczytać dobrą i ciekawą książkę - zachęcamy do lektury zwłaszcza polskiej literatury współczesnej i spróbowania swoich sił w konkursie, który ogłosiliśmy na stronach szkoły - Oblicza… polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości…
00-180 Warszawa
ul. Miła 7